10 modowych błędów, które sprawiają, że wyglądasz na pełniejszą.

Ubrania mają sprawiać przyjemność i podkreślać Twoją sylwetkę. Ale jeśli nie wybierzesz odpowiednich ubrań lub nie zestawisz ich prawidłowo, mogą one dodać (wyimaginowanych) kilogramów do Twojego ciała. Oto bliższe spojrzenie na 10 rzeczy, których nie powinieneś robić. I nie zapominaj, że Twoje ciało jest piękne, więc nie ma sensu go ukrywać.

Błąd nr 1. Noszenie zbyt dużych ubrań.

Pierwszy odruch nie zawsze jest właściwy. Wbrew pozorom, używanie obszernych ubrań do ukrycia swojego ciała, krągłości czy po prostu małych kompleksów, to prawdziwy błąd. W istocie, zamiast ukrywać to, co chcesz ukryć, duże objętości podkreślają Twoje krągłości, na przykład szerokie biodra. Rozwiązanie? Mieszaj luźne i luźne ubrania, wybierając luźną górę lub dół z bardziej strukturalnym, wąskim elementem.

Błąd nr 2. Ubieranie się w zbyt małe ubrania.

Tak, przeciwieństwo też nie jest rozwiązaniem! Trzymanie za ciasnych lub źle skrojonych spodni pod pretekstem, że zmotywują Cię do zjedzenia mniejszej ilości czekolady, nie będzie sprzyjało Twojej sylwetce. Wręcz przeciwnie, zbyt mały element podkreśli Twoje wady i zdefiniuje krągłości tam, gdzie ich nie ma.

Błąd nr 3. Total black look może być zdradliwy.

Czarny jest elegancki. Czerń jest szykowna. Czerń wyszczupla sylwetkę. Z pewnością tak jest. Ale noszony od stóp do głów, ostatecznie uwydatnia wszystkie Twoje małe wady. Chciałeś je ukryć, ale nie zrobiłeś tego. I tak, ten ciemny kolor bez wątpienia podkreśli matową cerę, cienie pod oczami czy matowe włosy. Rozwiązanie? Zaadoptuj go oszczędnie, nosząc go tylko w małych akcentach lub na kilku mocnych elementach.

Błąd nr 4. Uważaj na ilość kolorów.

Jeśli zbyt dużo czerni zabija czerń, to zbyt dużo koloru również zabija kolor. Zbyt wiele jasnych kolorów – zwłaszcza, gdy są one umieszczone w miejscach, które przyprawiają Cię o kompleksy – zwiększy Twoje krągłości. Zapomnij o nagromadzeniu zbyt wielu jaskrawych kolorów i trzymaj się złotej zasady noszenia tylko 3 kolorów na strój (łącznie z dodatkami).

Błąd nr 5. Uważaj na złe nadruki.

Chociaż różne nadruki i wzory są bardzo modne, mają też niefortunny zwyczaj obciążania sylwetki, zwłaszcza w okolicach nóg, pośladków i dolnej części brzucha. Aby nie zniekształcały sylwetki, wybieraj nadruki, które nie dodadzą Ci kilogramów, takie jak drobne kropki, ciasne kwiaty czy delikatne, zwłaszcza pionowe, paski. Jeśli chodzi o kolory tych ostatnich, nic nie jest lepsze niż miękkie odcienie, w monochromatycznych lub ton na tonie.

Błąd nr 6. Ups, za bardzo zakryte topy.

Zbyt blisko przylegający do ciała dekolt, koszula zapięta na ostatni guzik, dekolt lejkowaty lub golf nie przyniosą Ci żadnych korzyści. Zniekształcą one Twoją sylwetkę i dodadzą Ci kilka zbędnych kilogramów. Wybieraj odpowiednie kształty dekoltów, takie jak dekolty scoop, które wyszczuplają sylwetkę w prosty i efektywny sposób.

Błąd nr 7. Za dużo akcesoriów.

Noszone w kumulacji – zwłaszcza jeśli są one imponujące – elementy biżuterii przyciągają wzrok. A ponieważ lepiej jest uwydatnić swoje ciało niż ukryć je za pomocą mnóstwa pierścionków i bransoletek, postaw na prostotę małych elementów. Jeśli jednak jesteś zwolenniczką narzucającej się biżuterii, takiej jak mankiety, kolczyki czy naszyjniki, dokonaj wyboru i kup tylko jeden element.

Błąd nr 8. Niedopasowana bielizna.

Tak, zbyt ciasne majtki i staniki będą powodować nieestetyczne wybrzuszenia.

Błąd nr 9. Niewłaściwe rozmiary.

Sukienka midi lub ołówkowa spódnica, nawet jeśli są modne, nie pasują do każdej sylwetki i czasami mogą „uciskać”, zmniejszając optycznie nogi. A my mówimy temu „nie”!

Błąd nr 10. Zbyt płaskie buty.

Tak, płaskie buty są wygodne i przede wszystkim ultra-praktyczne. Problem polega na tym, że płaskie buty czasami zwiększają rozmiar kostek lub łydek. Ale uwaga, nie musisz nosić oszałamiających szczudeł, aby powiększyć swoją sylwetkę. Botki z kwadratowym obcasem o wysokości 5 cm załatwią sprawę. Oczywiście, w lecie nie musisz całkowicie rezygnować z płaskich sandałów, aby towarzyszyć swojej ulubionej długiej sukience i innym sezonowym spódnicom!