Garnitury młodzieżowe: komunia, studniówka, bal…

Kiedyś młodzi chłopcy nosili garnitury po starszym bracie lub ojcu. Dziś każdy powinien mieć garnitur młodzieżowy, który pasuje do jego wieku i stylu bycia.

Obecnie coraz więcej jest okazji, które wymagają od młodego człowieka młodzieżowego garnituru. To choćby egzamin maturalny, studniówka, pierwsze spotkanie o pracę, wesela czy chrzciny w rodzinie.

Modne garnitury młodzieżowe

Jeszcze do niedawna młodzi ludzie musieli nosić garnitury kupione w sklepie dla dorosłych, w których rzadko wyglądali idealnie. Zwykle były one za duże. Poza tym różniły się znacznie od tego, co chcieliby nosić młodzi ludzie. Dziś sytuacja się odwróciła i to często młodzież dyktuje trendy markom odzieżowym. Na ulicy Londynu czy Paryża często można spotkać młodego człowieka w świetnie wystylizowanym garniturze młodzieżowym. Modne garnitury młodzieżowe mają dziś wąskie nogawki i są mocno dopasowane, jednak pozwalają przy tym zachować swobodę ruchów. Młodzi ludzie lubią podwijać w nich rękawy, by nadać im więcej luzu. Poza tym chętnie noszą nieco rozpiętą koszulę do garnituru lub rezygnują z krawata. Modne jest mieszkanie stylów i kolorów, dlatego na ulicy często można zobaczyć młodych mężczyzn w garniturach zestawionych ze sneakersami, trampkami czy nawet obuwiem wojskowym. Kontrast liczy się też w kolorystyce, stąd popularność garniturów innych niż czarne i koszul w drobne wzorki lub o odważnych barwach.

Młodzi do garnituru lubią dobierać dodatki, takie jak stylowy kapelusz czy oryginalny krawat. Na drugim biegunie jest jednak moda na jednolite, czarne garnitury, jakie spopularyzował Pete Doherty czy Mark Ronson. Kojarzą się z brytyjską subkulturą młodzieżową i luzem, bo w takich dopasowanych zestawach świetnie wyglądają modele na reklamach popularnych marek, jak Burberry czy Top Shop.

Garnitur młodzieżowy – cena czy jakość?

Choć ogólna zasada przy zakupie garnituru mówi, że najważniejsza jest jakość, to w przypadku nastolatków jest nieco inaczej. Garnitur na lata może przydać się najstarszym z nich, którzy przystępują właśnie do matury i nie urosną już więcej. Jeśli zainwestują oni w klasyczny model garnituru, to może on przetrwać w ich szafie wiele lat i przydać się jeszcze niejednokrotnie. Jeśli chodzi o młodszych ludzi, to jest już nieco inaczej. Garnitur młodzieżowy to taki, który przydaje się na etapie późnej podstawówki lub liceum. W tym wieku zdarza się, że młody człowiek idący do kolejnej klasy wraca z wakacji wyższy o głowę w porównaniu do siebie jeszcze sprzed kilku miesięcy. Ciało zmienia się też jeśli chodzi o szerokość barków czy ogólną postawę.

Dlatego kupno garnituru młodzieżowego, którego cena dorównuje tej w drogim butiku z modą męską nie zawsze będzie miało sens. Po kilku latach młody człowiek i tak wyrośnie z tego stroju i trzeba będzie kupować nowy. Dlatego cena garnituru młodzieżowego nie koniecznie musi być wysoka. Ważniejsze w tym wieku są trendy i oryginalność, dlatego kupno garnituru w sieciówce może być dobrym pomysłem. Właśnie oryginalność nastoletnich wyborów jest kolejnym powodem, dla którego nie warto kupować zbyt drogiego garnituru dla nastolatka. Młody człowiek może wybrać odważny kolor czy nietypowy krój, który za kilka lat prawdopodobnie i tak wyjdzie z mody lub przestanie mu się podobać. Dlatego cena takiego garnituru nie powinna być wysoka.