CP Company – poznaj streetwearową markę i jej kultowe produkty

Nie sposób, by człowiek znał wszystkie marki odzieżowe (nawet prawdziwy fan mody). W końcu z roku na rok niektóre brandy upadają, a tylko nieliczne utrzymują się przez długie lata. Stylizacje streetwearowe stają się coraz bardziej pożądane i pojawiają się w kolekcjach coraz większej ilości marek modowych. Takie ubrania nie tylko cieszą oczy, ale też dają ciału wygodę. Jeśli należysz do osób, które zaczęły interesować się streetwearem warto poznać nietuzinkową markę CP Company.

CP zamiast Chester Perry

W 1973 roku Massimo Osti założył własną markę, którą nazwał Chester Perry, na cześć jego ulubionej serii komiksów. Główny bohater pracował w fabryce o takiej nazwie. Szybko jednak pojawił się sprzeciw angielskich firm Chester Barry i Fred Perry wobec tej nazwy i Osti zmienił ją na CP Company. Firma szybko stała się modowym pionierem w kwestii innowacyjnych tkanin i technologii ich barwienia Rozwiązania wypracowane lata temu wciąż są podstawą produkcji ubrań przez CP Company.

Cel – wielofunkcyjność

Technika farbowania Garment Dyed pozwoliła Ostiemu uzyskać niespotykany wcześniej wygląd ubrań. Jednak najważniejszym celem założyciela CP Company było uczynienie swoich projektów wielozadaniowymi i użytecznymi. Osti chciał, żeby zaprojektowana przez niego odzież była wysoce funkcjonalna. To popchnęło projektanta w stronę rozszerzenia działalności o mundury wojskowe, skafandry kosmiczne i głębinowe, generalnie o odzież roboczą. We współczesnych projektach CP Company wyraźnie widać inspiracje tymi działaniami.

Odzież hi-tech

Osti miał dużą wiedzą na temat budowy tkanin, dzięki czemu mógł rozwijać markę. Zaczął tworzyć odzież sprawdzającą się w różnych środowiskach i warunkach (w tym pogodowych). Dlatego właśnie do flagowych produktów CP Company należą wielofunkcyjne kurtki i praktyczne czapki na różną pogodę. Massimo Osti wprowadził do mody męskiej znaczące estetyczne. Użyteczność i innowacyjna inżynieria tkanin, jaką odznaczały się jego ubrania, sprawiły, że Osti zyskał miano twórcy ubrań hi-tech i sportowej odzieży miejskiej.

Goggle jacket

Jednym z flagowych produktów CP Company jest Goggle Jacket. Prototyp kurtki z goglami powstał w wyjątkowych okolicznościach. W 1998 roku Ostiemu zlecono stworzenie kurtki na Mille Miglia – znany wyścig samochodowy. Goggle jacket była inspirowana w dużej mierze wyglądem maski gazowej. Oryginalnie była beżowa z czerwonym logiem wyścigu na kieszeni. Później projekt przechodził wiele zmian,a kurtka dalej jest dostępna w kolekcji CP Company. Zawiera olbrzymie kieszenie mogące pomieścić niemal wszystko, do tego chroni od błota, deszczu. To sprawia,że idealnie sprawdza się zarówno w miejskiej dżungli stylu, jak i w terenie. Od tego czasu gogle zaczęły pojawiać się też na bluzach i czapkach CP Company.

Wiele produktów marki można znaleźć w dobrej cenie na clobber.pl. Można znaleźć tu między innymi kultowe kurtki Google jacket, ale również czapki, bluzy i akcesoria legendarnej marki streetwearowej. Jeśli interesujesz się modą uliczną, tutaj możesz dokładniej zapoznać się z produktami CP Company na stronie internetowej: https://www.clobber.pl/pl/producers/cp-company-1544221365.html.