Jak zapuścić włosy?

Jak zapuścić włosy? To jest chyba jedno z najczęściej zadawanych przez kobiety pytań. Od zarania dziejów, kobiety imały się różnych metod zapuszczania włosów, a moda na długie, piękne i błyszczące włosy jest stara jak świat.


O czym należy pamiętać przy zapuszczaniu włosów? Pierwszą i podstawową zasadą, którą potwierdzi każdy fryzjer, jest regularne podcinanie końcówek. O ile włosy są zadbane można to robić raz na 3 miesiące. W przypadku zniszczonych włosów, zapuszczanie należy rozpocząć od ścięcia zniszczonych kosmyków. Dopiero po tym zabiegu, oraz włączeniu odpowiedniej pielęgnacji, można zacząć zapuszczanie włosów z prawdziwego zdarzenia.
Nasze kosmyki rosną średnio 1 cm na miesiąc. Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy z pewnościąmoże spowodować większy przyrost. Niezwykle istotne jest również prawidłowe i zbilansowane odżywianie. Osoby chcące zapuścić włosy powinny włączyć do diety produkty bogate w mikro i makroelementy.
Nasze włosy najszybciej rosną w okresie wiosennym, wówczas organizm budzi się do życia, skóra i włosy nabiera blasku. Dzieje się tak z kilku powodów, pierwszym z nich jest to, że po zimie zdejmujemy czapki, które powodują przegrzewanie skóry głowy, oraz mechaniczne uszkodzenia struktury włosa. Jeżeli do tego zestawu dołożymy jeszcze poszerzenie diety o świeże warzywa i owoce, to nagle nasze włosy zaczyną bujnie rosnąć.
Jak możemy zatem wspomóc szybszy przyrost włosa? Przede wszystkim pamiętajmy o zdrowym odżywianiu, regularnym podcinaniu końcówek, oraz odpowiedniej pielęgnacji.


Na rynku dostępnych jest cała masa kosmetyków, które dedykowane są dla osób zapuszczających włosy. Hitem ostatnich lat są różnego rodzaju wcierki i oleje. Najbardziej popularną substancją, która wspomaga wzrost włosa to kozieradka. Drugim hitowym produktem jest olej musztardowy, który wcierany w skalp powoduje rozgrzewanie skóry głowy i przyspieszenie procesu wzrostowego włosa.
Zapuszczanie włosów wymaga również odpowiedniego sprzętu. Należy wykonywać także masaż skóry głowy, odpowiednią szczotką. Najlepszą do tego zadania będzie szczotka z naturalnym włosiem z dzika.

One thought on “Jak zapuścić włosy?

  1. Najważniejsze to wyrobić swoja rutynę pielęgnacyjną włosy i dobrać kosmetyki. Długie włosy wymagają więcej uwagi.

Comments are closed.